Piercing a Tetování

18. května 2007 v 12:41 | Šárka Vrbková |  piercing a tetování

Černé kresby zažrané hluboko do kůže považují mnozí milovníci tetování za příliš obyčejné a evokující kriminální sklony. A proto dávají přednost pestrobarevným. Většinou ani netuší, že právě některé odstíny znamenají vážnou hrozbu pro jejich zdraví.

Podle zjištění vědců z univerzity v Regensburgu, kteří zkoumali kvalitu více než čtyřiceti nejčastěji frekventovaných barev, některé z nich obsahují příměsi, jež jsou obvyklou součástí autolaků a používají se i v tiskárnách.

Jak uvedl magazín Gesund leben, z téměř tří stovek jejich různorodých kombinací tvořila většina děsivý chemický koktejl. Tzv. Azo barvy se štěpí na aminy, které jsou původci rakoviny. Naopak nezávadná je standardní černá barva s obyčejnou tuší.
_____________________________________________________________________________
Pár motivu tetování
_____________________________________________________________________________
Piercing ano nebo ne??

Piercing ano nebo ne?


Nejčastěji si dívky a chlapci volí pro piercing místa nejméně problematická nos, obočí, pupík a uši. V posledních letech roste zájem o umisťování piercingu do jazyka, bradavek a výjimkou není ani piercing klitorisu nebo penisu.


Slovem piercing lze označit vpravování rozličných ozdob do různých částí těla. Nejvhodnější jsou ozdoby z chirurgické oceli nebo zlata. Ozdoby - náušnice, kroužky, pecičky apod. lze kdykoli odstranit stejným způsobem, jako se vyndávají z ucha náušnice.
Odborníci zabývající se akupunkturou velice často u těchto metod upozorňují na možnost zasažení některých bodů a jejich nežádoucí stimulaci. Akupunktura je totiž léčebná metoda založená na vpichování jehel do určitých bodů v kůži, čímž dochází k ovlivňování činnosti orgánů či jejich nemoci apod.
Důležitá je z hlediska bezpečnosti takového zákroku aplikace v odborném salonu či u lékaře. Snižuje se tak riziko přenosu infekčních onemocnění stejně jako v případě tetování, a snižuje se tak množství komplikací, které mohou nastat.
Zásady bezpečného piercingu
- poučení klienta před aplikací
- řádná dezinfekce místa před i po zákroku
- práce personálu v rukavicích
- ozdoby pro piercing je nutné "naložit" na určitou dobu do dezinfekčního roztoku
- použití jednorázových aplikačních sterilních jehel!
- ošetření po zákroku
- následná kontrola, případné řešení komplikací s lékařem
V souvislosti s problematickými místy piercingu je nutné si uvědomovat i případné rizika:
Propíchávání bradavky u žen - nebezpečí propíchnutí mléčných žláz; u klitorisu může při špatném vpíchnutí dojít k problémům se vzrušivostí; u mužského penisu - pokud prochází piercing vlastním penisem, hrozí nebezpečí zasažení míst, kde jsou topořící tělesa.
Délka hojení piercingu
nos, obočí, uši - od 2 do 4 týdnů
pupík - od 3 do 5 týdnů
jazyk - od 4 do 6 týdnů
bradavky - od 2 do 6 měsíců
klitoris, penis - od 2 do 3 měsíců
O bolestivosti vpichování piercingu asi není nutné dlouze popisovat. Pro krásu se musí trpět. Na méně problematických místech lze s jistotou očekávat menší bolesti, než na místech problematických. Za ty lze označit již zmíněný jazyk, bradavky, klitoris nebo penis. Většina oslovených má na bolesti vpichu piercingu odlišné názory. Ve velkém procentu případů se ale dotázaní shodují a velkou míru bolestivosti přiklánějí, k aplikaci v neodborném salonu nebo svépomoci.
_____________________________________________________________________________
Ozdobte svoje tělo kovem
Tak například piercing ucha. Některé primitivní kmeny věřily, že zlí duchové a démoni vchází do těla právě uchem a že jsou zároveň odpuzováni kovem, a proto tento piercing zabrání jejich vstupu do těla. Dovoluji si předpokládat, že dívka, která si v dnešních dnech nechá přídělat nějakou tu dírku do ucha, není motivována obavou, že by do ní jinak někdo vlezl uchem.. Ovšem i v ne tak dávné historii byl piercing spojen s velice zajimavými a různorodými fenomény. Od sadomasochistické komunity přes hippies, revoltující punk po pop-kulturu a celebrity. Dnes je piercing v podstatě běžný a je věcí buďto módy či prostředkem sebevyjádření a dosažení spokojenosti se sebou samým.
Pokud tedy chcete nějaký ten piercing (ať už z jakýchkoli důvodů), tak si ho rozhodně nedělejte sami. Za vše hovoří nedávný případ muže, který si chtěl samodělně ozdobit penis piercingem a musel být hospitalizován. Tomuto nešťastníkovi je sice možno udělit 5 bodů za statečnost, ovšem musíme mu z toho hned odečíst 20 za blbost. Mám sice známé, kteří si píchli sami ucho a jsou bez komplikací, ale nemusí to vždycky dopadnout tak dobře, zvláště u méně tradičních piercingů. Takže zvolte nějaké tattoo-piercingové studio, kde mají sterilní prostředí, nástroje, umějí to a mají většinou i cennou osobní zkušenost s piercingem.
Další věcí je místo, kam piercing chcete. Uvažujte pečlivě: pusou jíte, nosem smrkáte, o genitáliích nemluvě. Takže než se takový piercing zhojí, budete se muset omezit a nebude to úplně nejpříjemnější období. Také pokud děláte nějaký sport, kde dochází k častému kontaktu s ostatními či např. s míčem, tak si pierce dvakrát rozmyslete. Neměl by se totiž moc vyndávat, takže ,,odpiercovávání´´ před každým tréninkem není to pravé. Navíc u tzv.surface piercingů (piercingy píchané do povrchu těla, tedy pouze do kůže) se tělo snaží šperk z těla vytlačit, takže si ho za nějakou dobu budete muset vyndat. Platí to i o piercingu obočí. Co se týče piercingů genitálií a bradavek, jsou poměrně bolestivé a zpočátku trochu krvácí. Také jejich hojení se nepočítá na týdny, ale spíše na měsíce. Nejdéle se hojí pupík. Je to asi tak 10 měsíců.
Poté je tu výběr šperku. Vyberte si podle svého vkusu, ale rozhodně dejte na rady piercera, protože ví, který druh piercingového šperku se kam hodí. Jinak by mohly nastat komplikace. Materiály jsou různé. Od chirurgické oceli přes titan až ke slonovině a plastům.
Pokud dodržíte pokyny piercera ohledně správné péče o piercing (zejména pravidelná dezinfekce), neměla byste mít žádné zdravotní komplikace. I citlivost propíchnutého místa po zhojení zmizí a vy byste v podstatě neměla o piercingu ,,vědět´´. Mám osobní zkušenost s piercingem rtu, nosu a obočí a pokud jde o bolestivost, tak bych na první místo zařadila asi ret. Pokud je ovšem piercer šikovný, je to velmi rychlé a okamžik bolesti krátký.
_____________________________________________________________________________
Fakt!! klašnýý
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

co je dneska za den??

pondělí 22.9% (38)
ůterí 10.2% (17)
středa 11.4% (19)
čtvrtek 11.4% (19)
pátek 10.2% (17)
sobota 18.1% (30)
neděle 12.7% (21)
newímm 3% (5)

Komentáře

1 nikolasugar nikolasugar | 26. června 2007 v 21:22 | Reagovat

jsou pekne

2 sarkaasarka sarkaasarka | 27. června 2007 v 12:56 | Reagovat

díkes

3 Luca-SB♥♥♥ Luca-SB♥♥♥ | Web | 16. listopadu 2008 v 22:42 | Reagovat

některý sou fakt pěkná ty piercingy...;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama