Květen 2007

P!nk

18. května 2007 v 18:24 | Šárka Vrbková |  P!nk
Životopis:
Pink se skutečně jmenuje Alecia Moore. Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ráda chodila do Philly klubu místo, které jí umožnilo vyjádřit sama sebe zpěvem a tancem. Ve třinácti se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

Ve čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Když jí některé vystoupení nevyšla, tak dokázala využít těchto negativních zkušeností jako palivo své ctižádosti.

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně Pink se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Pink měla však pocit, že do skupiny nezapadá. Basic Instinct byl pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Přesto nedokázala v žádné skupině zapadnout, nejlépe se cítí jako sólová zpěvačka.

Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.

Její debutové album "Can't Take Me Home" vytvořila na jaře 2000. Hned po uvedení se album stalo velmi oblíbené a získalo si samou chválu. První singl "There You Go", se ihned po uvedení dostal do TOP 40 nejhranějších singlů v USA.

Druhý singl "Most Girls", slavil stejné úspěchy jako jeho předchůdce, jestli ne více. Pink je díky svému temperamentu nazývána novodobou Madonnou.

Své druhé album s názvem "M!ssundaztood" vydala v roce 2001
Po první písni si Pink sundala brýle a hodila na své české fanouškyPo první písni si Pink sundala brýle a hodila na své české fanouškyPinkPinkPinkPinkPinkPink

Avril Lavigne

18. května 2007 v 18:16 | Šárka Vrbková |  Avril Lavigne

Životopis

Avril Ramona Lavigne se narodila 27.září 1984 v Napanee v Kanadě (přesně v provincii Ontario). Má dva sourozence, staršího bratra Matta a mladší sestřičku Michelle. Její oblíbenou skupinou jsou torontští SUM 41 (a není divu, Avril se letos vdala za jednoho z členů:), další oblíbenou skupinou jsou Blink 182. Miluje hokej a baseball, dokonce je sama hraje, a taky pizzu s olivami:). Řidičák dostala až napodruhé. Hraje na kytaru, piano a bubny... Určitě jukněte na www.avrillavigne.cz
Avril Lavigne
Avril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril Lavigne

Olsenky;--)))))

18. května 2007 v 18:10 | Šárka Vrbková |  Olsenky
Jméno:Ashley Fuller Olsen
* Věk:19 let
* Bydliště:New Yourk
* Výška:162,5 cm
* Hmotnost:45 kg
*
* Jméno:Mary-Kate Olsen
* Věk:19 let
* Bydliště:New Yourk
* Výška:160,5 cm
* Hmotnost:47 kg(před onemocněním,pak 35 kg)

Dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen se narodila 13.6.1986(v pátek).Mary-Kate se narodila o 2 minuty později než Ashley.Přesněji:Ashley v 8:24 a Mary-Kate v 8:26 hodin.Matka se jmenuje Jarnette Olsen,otec David Olsen,starší bratr Trent Olsen a mladší sestra Ellizabeth.Rodiče se ale v roce 1995 rozvedli a otec se znovu oženil a Mary-Kate a Ashley přibyla do rodiny nevlastní matka a dva nevlastní sourozenci.Sestra Taylor a bratr Jake.Mary-Kate a Ashley se v září přestěhovaly z Los Angeles do New Yourku,kde mají každá svůj byt.Momentálně studují na vysoké škole na New Yourské universitě.Do konce studijí jim zbývají ještě dva roky.Pak by chtěly mít už normální život.Mary-Kate by ráda byla profesionální jezdkyně na koni a Ashley by chtěla být tanečnicí.Celkově natočily 14 filmů,kde hrály hlavní roli a 2 filmy ve kterých měly pouze vedlejší role a ukázaly se tam jen krátce...Ještě natočily tři seriály a také 9 hudebních CD.

Seznam filmíků Olsenek

Názvy filmů v originále a do češtiny

* Grandmother´s to ve go-Utíkáme k babičce
* Double,double toil and trouble-Trable,trable prostě trable
* How the west was fun-Jak byl dobyt západ
* It takes two-Malé dohazovačky
* Billboard dad-Táta z plakátu
* Switching goals-Gólová výměna
* Passport to Paris-Výlet do Paříže
* Our lips are sealed-Sestry v akci
* Winning London-Sestry v Londýně
* Holiday in the sun-Sestry na Bahamách
* Getting there-První jízda
* When in Rome-Výlet do Říma
* The Chalange-Výzva
* New Yourk minute-Jeden den v New Yourku

Vedlejší role měly ve filmu:The little rascals(Malý roštáci),Charlie´s angeles 2:Full trottle(Charlieho andílci 2:Na plný pecky)...

Ashley

Malý dotazníček o Ashley

* Celé jméno:Ashley Fuller Olsen (Fuller po mamince)
* Datum a místo narození:v pátek 13.6.1986,v Sherman Oaks(California)
* Bydliště:v Los Angeles,nyní v New Yourku
* Povolání:herečka a zpěvačka
* Hobby:nakupování,dýchánky s přáteli,tanec
* Škola:chodí na vysokou školu-New Yourská universita
* Jídlo:špagety,pizza
* Pití:džus,ice tea
* Rodina:má tři vlastní sourozence,dva nevlastní sourozence,otec a matka jsou rozvedeni(1995)
* Dvojče:má sestru-dvojče které přišlo na svět 2 minutky po ní,jmenuje se Mary-Kate
* Film:jejím nejoblíbenějším filmem,který natočila společně s Mary-Kate se jmenuje Our lips are sealed(Sestry v akci)
* Hudba:celkem s Mary-Kate natočila 9 hudebních CD,nyní točí desáté
 Cíl do budoucna: ,,Pokud nebudu hrát,ráda bych se stala tanečnicí,režisérkou a nebo ředitelkou..."řekla Ashley

Mary-Kate

* Celé jméno:Mary-Kate Olsen
* Datum a místo narození:v pátek 13.6.1986,v Sherman Oaks(California)
* Bydliště:v Los Angeles,nyní v New Yourku
* Povolání:herečka a zpěvačka
* Hobby:nakupování,kamarádi,jízda na koni
* Škola:chodí na vysokou školu-New Yourská universita
* Jídlo:lasaně,suschi,pizza
* Pití:džus,ice tea
* Rodina:má tři vlastní sourozence,dva nevlastní sourozence,otec a matka jsou rozvedeni(1995)
* Dvojče:má sestru-dvojče které přišlo na svět 2 minutky před ní,jmenuje se Ashley
* Film:jejím nejoblíbenějším filmem,který natočila společně s Ashley se jmenuje Our lips are sealed(Sestry v akci)
* Hudba:celkem s Ashley natočila 9 hudebních CD,nyní točí desáté
* Cíl do budoucna: ,,Pokud nebudu hrát,ráda bych profesionálně jezdila a závodila na koních..."řekla Mary-Kate
Olsenky za mlada ;-))
Olsenovis rodinka
_____________________________________________________________________________


Pejsánci-nádheráá

18. května 2007 v 18:01 | Šárka Vrbková |  krásné fotečky
Tááák toto je kouzelnýý

Piercing a Tetování

18. května 2007 v 12:41 | Šárka Vrbková |  piercing a tetování

Černé kresby zažrané hluboko do kůže považují mnozí milovníci tetování za příliš obyčejné a evokující kriminální sklony. A proto dávají přednost pestrobarevným. Většinou ani netuší, že právě některé odstíny znamenají vážnou hrozbu pro jejich zdraví.

Podle zjištění vědců z univerzity v Regensburgu, kteří zkoumali kvalitu více než čtyřiceti nejčastěji frekventovaných barev, některé z nich obsahují příměsi, jež jsou obvyklou součástí autolaků a používají se i v tiskárnách.

Jak uvedl magazín Gesund leben, z téměř tří stovek jejich různorodých kombinací tvořila většina děsivý chemický koktejl. Tzv. Azo barvy se štěpí na aminy, které jsou původci rakoviny. Naopak nezávadná je standardní černá barva s obyčejnou tuší.
_____________________________________________________________________________
Pár motivu tetování
_____________________________________________________________________________
Piercing ano nebo ne??

Piercing ano nebo ne?


Nejčastěji si dívky a chlapci volí pro piercing místa nejméně problematická nos, obočí, pupík a uši. V posledních letech roste zájem o umisťování piercingu do jazyka, bradavek a výjimkou není ani piercing klitorisu nebo penisu.


Slovem piercing lze označit vpravování rozličných ozdob do různých částí těla. Nejvhodnější jsou ozdoby z chirurgické oceli nebo zlata. Ozdoby - náušnice, kroužky, pecičky apod. lze kdykoli odstranit stejným způsobem, jako se vyndávají z ucha náušnice.
Odborníci zabývající se akupunkturou velice často u těchto metod upozorňují na možnost zasažení některých bodů a jejich nežádoucí stimulaci. Akupunktura je totiž léčebná metoda založená na vpichování jehel do určitých bodů v kůži, čímž dochází k ovlivňování činnosti orgánů či jejich nemoci apod.
Důležitá je z hlediska bezpečnosti takového zákroku aplikace v odborném salonu či u lékaře. Snižuje se tak riziko přenosu infekčních onemocnění stejně jako v případě tetování, a snižuje se tak množství komplikací, které mohou nastat.
Zásady bezpečného piercingu
- poučení klienta před aplikací
- řádná dezinfekce místa před i po zákroku
- práce personálu v rukavicích
- ozdoby pro piercing je nutné "naložit" na určitou dobu do dezinfekčního roztoku
- použití jednorázových aplikačních sterilních jehel!
- ošetření po zákroku
- následná kontrola, případné řešení komplikací s lékařem
V souvislosti s problematickými místy piercingu je nutné si uvědomovat i případné rizika:
Propíchávání bradavky u žen - nebezpečí propíchnutí mléčných žláz; u klitorisu může při špatném vpíchnutí dojít k problémům se vzrušivostí; u mužského penisu - pokud prochází piercing vlastním penisem, hrozí nebezpečí zasažení míst, kde jsou topořící tělesa.
Délka hojení piercingu
nos, obočí, uši - od 2 do 4 týdnů
pupík - od 3 do 5 týdnů
jazyk - od 4 do 6 týdnů
bradavky - od 2 do 6 měsíců
klitoris, penis - od 2 do 3 měsíců
O bolestivosti vpichování piercingu asi není nutné dlouze popisovat. Pro krásu se musí trpět. Na méně problematických místech lze s jistotou očekávat menší bolesti, než na místech problematických. Za ty lze označit již zmíněný jazyk, bradavky, klitoris nebo penis. Většina oslovených má na bolesti vpichu piercingu odlišné názory. Ve velkém procentu případů se ale dotázaní shodují a velkou míru bolestivosti přiklánějí, k aplikaci v neodborném salonu nebo svépomoci.
_____________________________________________________________________________
Ozdobte svoje tělo kovem
Tak například piercing ucha. Některé primitivní kmeny věřily, že zlí duchové a démoni vchází do těla právě uchem a že jsou zároveň odpuzováni kovem, a proto tento piercing zabrání jejich vstupu do těla. Dovoluji si předpokládat, že dívka, která si v dnešních dnech nechá přídělat nějakou tu dírku do ucha, není motivována obavou, že by do ní jinak někdo vlezl uchem.. Ovšem i v ne tak dávné historii byl piercing spojen s velice zajimavými a různorodými fenomény. Od sadomasochistické komunity přes hippies, revoltující punk po pop-kulturu a celebrity. Dnes je piercing v podstatě běžný a je věcí buďto módy či prostředkem sebevyjádření a dosažení spokojenosti se sebou samým.
Pokud tedy chcete nějaký ten piercing (ať už z jakýchkoli důvodů), tak si ho rozhodně nedělejte sami. Za vše hovoří nedávný případ muže, který si chtěl samodělně ozdobit penis piercingem a musel být hospitalizován. Tomuto nešťastníkovi je sice možno udělit 5 bodů za statečnost, ovšem musíme mu z toho hned odečíst 20 za blbost. Mám sice známé, kteří si píchli sami ucho a jsou bez komplikací, ale nemusí to vždycky dopadnout tak dobře, zvláště u méně tradičních piercingů. Takže zvolte nějaké tattoo-piercingové studio, kde mají sterilní prostředí, nástroje, umějí to a mají většinou i cennou osobní zkušenost s piercingem.
Další věcí je místo, kam piercing chcete. Uvažujte pečlivě: pusou jíte, nosem smrkáte, o genitáliích nemluvě. Takže než se takový piercing zhojí, budete se muset omezit a nebude to úplně nejpříjemnější období. Také pokud děláte nějaký sport, kde dochází k častému kontaktu s ostatními či např. s míčem, tak si pierce dvakrát rozmyslete. Neměl by se totiž moc vyndávat, takže ,,odpiercovávání´´ před každým tréninkem není to pravé. Navíc u tzv.surface piercingů (piercingy píchané do povrchu těla, tedy pouze do kůže) se tělo snaží šperk z těla vytlačit, takže si ho za nějakou dobu budete muset vyndat. Platí to i o piercingu obočí. Co se týče piercingů genitálií a bradavek, jsou poměrně bolestivé a zpočátku trochu krvácí. Také jejich hojení se nepočítá na týdny, ale spíše na měsíce. Nejdéle se hojí pupík. Je to asi tak 10 měsíců.
Poté je tu výběr šperku. Vyberte si podle svého vkusu, ale rozhodně dejte na rady piercera, protože ví, který druh piercingového šperku se kam hodí. Jinak by mohly nastat komplikace. Materiály jsou různé. Od chirurgické oceli přes titan až ke slonovině a plastům.
Pokud dodržíte pokyny piercera ohledně správné péče o piercing (zejména pravidelná dezinfekce), neměla byste mít žádné zdravotní komplikace. I citlivost propíchnutého místa po zhojení zmizí a vy byste v podstatě neměla o piercingu ,,vědět´´. Mám osobní zkušenost s piercingem rtu, nosu a obočí a pokud jde o bolestivost, tak bych na první místo zařadila asi ret. Pokud je ovšem piercer šikovný, je to velmi rychlé a okamžik bolesti krátký.
_____________________________________________________________________________
Fakt!! klašnýý

Kláášnéé fotečky!!!

18. května 2007 v 12:31 | Šárka Vrbková |  krásné fotečky
Image Hosted by ImageShack.us

požkozování-jen fota

18. května 2007 v 12:28 | Šárka Vrbková |  sebepožkozování
tak takhle vypadá ruka pokročilého začátečníka

požkozování-jen pravda

18. května 2007 v 12:24 | Šárka Vrbková |  sebepožkozování
…13tý den v týdnu….
…13 hodin bez slz…. 13 dní bez smíchu…
….temnota bez 13ti hvězd…. 13 sekund bez dechu….
…13 měsíců bez slunce v temném světě….
13 minut bez tebe…
13kapek krve…. 13 krutých vzpomínek…
věčných jako 13tá noc bez spánku…
13 ran bez důvodu zemřít…
víc jak 13 pokusů zkusit na tebe zapomenout…
13 dešťových kapek…. Smrtelná 13 myšlenka….
Posledních 13 prášků antidepresiv ….
13 krabiček prášků na spaní…13 zim bez potuchy o reálném světě….
13 jizev uvnitř duše…
13 cest do temnot…. 13 světel co nás nevyvedou z temnoty….
13 padlých andělů…. 13tý den v týdnu co umírá….
13tá slza na mé tváři…. ¨
13tý pokus potrestat sama sebe…
za to že tě i po 13ti zradách tolik potřebuji…..
13 jizev…
13 proher….
13 jizev co tvoří věčný náramek z jizev….
13tý úsvit bez tebe…poslední v mém životě?…

Robbie Williams

17. května 2007 v 19:44 | Šárka Vrbková |  Robbie Williams

Životopis - Robbie Williams

Celé jméno: Robert Peter Maximilian Williams (Maximilian není Robovo prostřední jméno,bylo to jméno dané na jeho křtinách ale nebylo zaznamenané v jeho rodném listě)
Datum narození: 13.února 1974
Místo narození: Stoke-on-Trent, Anglie
Znamení: Vodnář
Výška: 185 cm
Barva očí: Zelená
Barva vlasů: Tmavě hnědá
Hudební nástroje: Kytara, jeho růžová flétna a asi bicí .. hrál na bicí ve svém živém představení
Dělal reklamu: Reebok, Versace, 7Up, Pepsi a smart
Tetování: -Keltský kříž v horní části pravého stehna
-Maori design na levém rameni, ten vede přes jeho záda a dolu jeho druhou rukou
-Lev a "Born to be mild (narozen pro to být klidný)" na jeho pravé ruce
-Také si nechal vytetovat jméno svého dědečka Jacka Farrella na vnitřní stranu zápěstí jako památku na dětskou autoritu k němu
-Nedávno si Rob nechal udělat tetování, když zůstal v LA: "I love you mother (Miluju tě mami)" na obě zadní strany svých rukou ve staré angličtině
-A další na své spodní části zad říká starou Beatles písničku "All you need is Love"
-Nejnovější co přidal, jsou tyto tři tetování: -První je něco jako řetízek říkající "Chacun a son gout"
-Pak "B" před jeho levým uchem jako"Bertha"
-A další je číslo "1023" na jeho levém zápěstí charakterizuje iniciály "JW" (Jonathan Wilkes); "J" je desáté písmenko abecedy, "W" 23
-Na konci května 2003, si Rob nechal udělat 2 ptáky (vlaštovky) na obou stranách jeho břicha.
Životopis:
První zkušenosti s uměním našel již v brzkém věku v malé hospůdce U Rudého Lva,která patřila jeho rodičům. Ti se ale rozvedli, když byly Robbiemu dva roky.Školu vystudoval bez problémů. Zato zaměstnání mu dělalo problémy, neboťjako prodavač odrazoval lidi od koupě.
Již v patnácti se stal členem chlapecké skupiny Take That. Jejich začátky nebylinijak růžové, na první koncert přišlo jenom deset lidí a jeden pes. Tak asi poroce a půl hráli v jednom klubu a sál puberťaček se rozječel. Tehdy si uvědomili,že tohle je jejich cílová skupina. Od té doby jejich kariéra prudce rostla a získali si milióny fanoušků. Jenže pro něj, jako dospívajícího mu tato sláva začala vadit. Známé jsou potíže s alkoholem a drogami. Jelikož už to nemohl dále vydržet rozhodl se i před odpor vydavatelské firmy ze skupiny Take That odejít. Ta se s ním hned začala soudit a jen na soudních výlohách musel zaplatit statisíce liber.
K jeho nejvýznamnějším úspěchům patří i album: Swing When You're Winning (09/2002) přes které se mu podařilo zasáhnout všechny vrstvy publika.
Známé jsou jeho poměry s osobnostmi jako byl nedávný s Gerri Halliwel, když už nemohl vydržet nápor novinářů svěřil, že se sní vyspal.
Diskografie:
2004Greatest Hits
2003Escapology
2002Escapology
2002I've Been Expecting You
2001Swing When You're Winning
2000Sing When You're Winning
1998The Ego Has Landed
1997Life Thru' a Lens

Lindsay Lohan

17. května 2007 v 19:41 | Šárka Vrbková |  Lindsay Lohan
26.3.2006 13:29 | Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

Herečka
Datum narození:
02.07.1986
Místo narození:
New York, USA
Znamení:
Rak
Životopis:Lindsay se stala známou díky své roli ve filmu z produkce studia Walt Disney Pictures Past na rodiče, ve kterém si zahrála s Dennisem Quaidem a Natashou Richardson. Jejím dalším filmem bude komedie Confessions of A Teenage Drama Queen.

Na televizní obrazovce se objevila v seriálech Another World, Guiding Light a Bette a celovečerních filmech Life-Size a Get a Clue. Práci modelky se Lohan věnuje již od svých tří let a na kontě má přes 60 televizních reklam. Singlem Ultimate, který se nachází na soundtracku k filmu Mezi námi děvčaty, odstartovala svou hudební kariéru. Filmografie: 2004 Dramarama
2004 Mean Girls - Cady Heron
2004 Confessions of a Teenage Drama Queen - Mary Elizabeth Cep
2003 Mezi námi děvčaty /Freaky Friday/ - Anna Coleman
2002 Najděte stopu /Get a Clue/ (TV) - Lexy Gold
2000 Bette (TV Series - Rose #1
2000 Life-Size (TV) - Casey
1998 Past na rodiče /The Parent Trap/ - Hallie Parker/Annie James
1996-1997 Another World (TV seriál) - Ali Fowler #3
Lindsay LohanLindsay LohanLindsay LohanLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama Queen
Lindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenLindsay Lohan in Touchstone's Confessions of a Teenage Drama QueenClick to view full size image

Britney Spears

17. května 2007 v 19:39 | Šárka Vrbková |  Britney Spears

Britney

Celé jméno: Britney Jean Spears

Datum narození: 2.12. 1981
Znamení: střelec

Místo město:Kentwood u New Orleans,Louisiana

Rodiče: Jamie a Lynne Spears
Sourozenci: Bryan (21), Jamie Lynn (8)
Přezdívky: Brit, Bit-Bit
Barva vlasů: světle hnědá
Barva očí: hnědá
Výška: 165 cm
Hmotnost: 48 kg
Záliby: zpěv, nakupování, tancování, filmy, knihy, plavání
Oblíbené jídlo: zmrzlina, těstoviny, párek v rohlíku, pizza
Oblíbený nápoj: Sprite
Oblíbená barva: modrá

ŽIVOTOPIS

Britney Britney Jean Spears se narodila 2. prosince 1981 v Detroitu, žije v malém městě Kentwood (1200 obyvatel), stát Luisiana.
Mladá Britney začala se zpěvem ve čtyřech letech, kdy zpívala v kostele. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse klubu, ale neuspěla. Tvůrci sice ocenili její pěvecké kvality, ale odmítli ji kvůli příliš nízkému věku. Jejího talentu si ale všimnul jeden z producentů, který jí našel profesionálního agenta. Pod jeho "vedením" se Britney začala věnovat zpěvu pod odborným vedením. Troje letní prázdniny strávila v Off-Broadway Dance Center a Professional Performing Arts Schoul. Toto studium se jí vyplatilo - v roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle trilleru The Bad seed z roku 1956. To byla otevřená brána do Mickey Mouse klubu, ve kterém s úspěchem vystupovala až do roku 1993 a kde také poprvé poznala jednu ze svých prvních lásek Justina Timberlakea.
Po ukončení činnosti v klubu se rozhodla studovat střední školu, ale hudba ji i nadále lákala a rozhodla se pro profesionální dráhu. V New Yorku vyhledala producenta Erica Fosteremhita, který dříve pracoval například s Boyzone, Hi, Five či Whitney Houston. Spolupracovala také se Švédem Maxem Martinem, jehož předchozími klienty byli mimo jiné Backstreet Boys nebo Ace of Base.
Počátkem roku 1999 bylo Britnino první album hotovo. Singl ...Baby One More Time i stejnojmenné se okamžitě se vyhoupl do čela snad všech světových hitparád. Britney se stala první ženou v historii Billboard Charts, jejíž album i singl se dostaly do čela ve stejném týdnu. Závratná kariéra mohla začít...
Kromě bohaté diskografie se může Britney pochlubit i filmovou kariérou. V roce 2002 ztvárnila hlavní roli ve filmu Crossroads, sama sebe si zahrála ve snímku Austin Powers Goldmember.
Britney Spears byla významnou hnací silou v návratu teen POPu v pozdních 90. letech minulého století. Senzační úspěch Spice Girls a Backstreet Boys do určité míry vydláždil cestu k jejímu průniku do světa showbusinessu. Avšak Britney se nestala pouze hvězdou - stala se fenoménem (v dobrém slova smyslu). Nejen, že prodávala milióny nahrávek, ale byla také věčným tématem médií bez ohledu na to co dělala nebo nedělala.Britney Spears Z pohledu mediální moci ji v tomto období dokázala konkurovat pouze Jennifer Lopez.

Na počátku všeho byl Britneyin sex appeal hlavní součástí její image. Videoklip pro její debutovy singl "...Baby One More Time" ji poslal na dobrou cestu stát se mezinárodním sex symbolem. Přesto se zdálo, že její manažeři se snaží jít oběmy směry - existovalo určité napětí mezi zdravou neviností, kterou Britney působila na ženskou/dívčí část publika a lechtivou sexualitou, kterou naopak přitahovala pozornost spousty mužů/chlapců. Tato taktika udělala z Britney poněkud kontroverzní postavu a tématem nekonečných debat týkajících se vhodnosti Britney Spears jako vzoru pro dospívající dívky. Britney se brzy na to snažila zmírnit tento spor propagováním sexuální neaktivity až do svatby a dokonce odmítala, že si úmyslně rozvíjí svůjBritney Spears sexy image.

Čím víc se její šatník na pódiu stával provokativnější a odhalenější, tím méně věrohodné toto trvzení vypadalo. Navzdory její schoponosti chodit po špičkách na hranici mezi panenskou koketou a nestydatou courou, měla Britney tajnou zbraň v podobě POPového mistra Maxe Martina, který měl nesmírný podíl na jejích hitech jako textař a producent. Díky jeho schopnosti tvořit dance-pop songy a citové balady, které udělaly hvězdy i z Backstreet Boys, se Britney držela se svými singly na předních místech hitparád.
Britney Jean Spears se narodila 2. prosince roku 1981 v malém městečku Kentwood ve státě Louisiana v USA a začala Britney Spearszpívat a tančit v raném věku. Britney Spears se objevila v televizní soutěži Star Search a ve věku 8 let se zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse Clubu provozovaným televizí Disney Channel. Producenti ji odmítli kvůli nízkému věku, ale jeden z nich o ní projevil zájem a představil ji agentovi v New Yorku.

Britney strávila v New Yorku 3 roky studováním na škole zabývající se profesionálním uměleckým vystupovaním Britney Spearsa také se objevila v několika televizních reklamách a divadelních představeních. V 11 letech se znovu zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse Clubu, tentokrát úspěšně. V Clubu působila společně s Justinem Timberlakem, JC Chasezem, Christinou Aguilerou a Keri Ruseellovou, kteří se později také stali hvězdami v hudebním showbusinessu. Mickey Mouse Club byl po dvou sezónách zrušen a 15. letá Britney se vrátila zpět do New Yorku, kde vyhledávala konkurzy pro POPové kapely a vytvářela demo nahrávky. Jedna z demo nahrávek ji přinesla kontrakt se společností JIVE Records.
Britney SpearsBritney začínala v nahrávacím studiu s nejlepšími textaři a producenty jako byl Eric Foster White (Boyzone, Whitney Houston, Backstreet Boys) a Max Martin (Ace of Base, Backstreet Boys, NSYNC). Koncem roku 1998 vydalo JIVE její debutový singl napsaný Maxem Martinem - "...Baby One More Time", umocněný videoklipem, ve kterém byla Britney Spears a skupinka jejích tanečníku oblečena do školních katolických uniforem. Videoklip měl okamžitě obrovský úspěch a vyletěl na vrchol hitparády Billboard. Vydáním prvního stejnojmenného alba začátkem roku 1999, bylo o prvním místu v hitparádě Billboard postaráno.

Britney SpearsAlbum "...Baby One More Time" vstoupilo do hitparády na prvním místě a udrželo se tam šest týdnů. Když začal všudypřítomný hlavní song uvadat, album začalo vypouštět další hity: top ten "(You Drive Me) Crazy" v téměř top 20 se umístila balada "Sometimes" a "From the Bottom of My Broken Heart".

Koncem roku 1999 bylo prodáno na deset milionů alb ...Baby One More Time a stále se silně prodávalo. Úspěch Britney Spears vyvolal vlnu mladých POP zpěvaček včetně Christiny Agulery, Pink, Jessicy Simpson a Mandy Moore, které chtěli jít v jejích stopách. Britney byla superstar, nespočetně krát se objevovala na titulních stranách časopisů, včetně obálky magazínu Rolling Stone, který bezprostředně vyvolal spekulace o údajných prsních implantátech teprve 17. leté dívce.
Jakmile začalo album "...Baby One More Time" ztrácet páru na žebříčcích alb a singlů, byla Britney připravena v roce 2000 vydat další album nazvané "Oops!...I Did It Again". Hlavní a stejnojmenný song nového alba byl dalším silným a okamžitým úderem na čela hitparád. Album vstoupilo do hitparád na prvním místě a za první týden bylo prodáno téměř 1.400.000 kopií, což znamenalo nový světový rekord v prodejnost v kategorii zpěvaček (dodnes nebyl překonán). Následovaly singly "Lucky", dobře se prodávající "Stronger" a "Don't Let Me Be the Last to Know", na kterém se podílela country zpěvačka Shania Twain a její producent Mutt Lange. Rok po vydání bylo prodáno 9 miliónů kopií alba "Oops!...I Did It Again". Spekulace o románku Britney Spears s Justinem Timberlakem se nakonec potvrdily, což dodalo už tak velké pozornosti médiím o Britney.
Britney Spears
Pro své další album plánovala Britney Spears do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy bude jak ona tak její fanoušci dospívat. Britney se snažila vystupovat jako více dospělá mladá žena a byla doprovázena mírnými náznaky, že její soukromý život nebyl vždy tak úplně puritánský. Další Album nazvané "Britney" se dostalo potřetí na první místo v prvním týdnu, naproti tomu, singly nebyly tak úspěšné. "I'm a Slave 4 U," "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman," a "Overprotected" se nedostali do Top 10.

V roce 2002 natočila Britney Spears svůj debutový film "Crossroads", přes určitý profit byl film spíše zklamáním. Ke všemu se přidal i rozchod s Justinem (dodnes se neví proč). Později Britney natočila scénu pro film "Austin Powers: Goldmember" a přispěla i soundtrackem v podobě remixu songu "Boys". Mezitím se prodejnost alba "Britney" zabrzdila na čísle 4 milióny. Snad v tom hrálo svou roli i vynoření nových zpěvaček jako např. Michelle Branch a Avril Lavigne. Britney si dala na pár měsíců pauzu od hudby a vystupování a začala pracovat na dalším albu začátkem roku 2003.

Hilary Duff

17. května 2007 v 19:32 | Šárka Vrbková |  Hilary Duff

Hilary Duff

Datum narození:

28.09.1987
Místo narození:
Houston, USA
Znamení:
Váhy
Životopis:Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a Hilary Duffv jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (Popelčin příběh) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer. Podle některých zpráv má další album vyjít tento rok, na její narozeniny.
Hilary DuffHilary DuffHilary Duff

Něco málo o mě

16. května 2007 v 10:34 | Šárka Vrbková |  Něco málo o mě
ahoj!!!♥
Jmenuji se Šárka Vrbková♥
Je mi 14let♥
Bydlím v Litoměřicích♥
Kdybyste něco o mě chtěli vědět stačí napsat na sarka.vrbkova@seznam.cz nebo na sarka.sarifuk@seznam.cz
♥♥♥♥
☺☻☺☻